Dnes začíná MS dospělích ve skotském Inverness. aktualizováno

Dnešní kvalifikací sprintu bude zahájeno MS.

Naše oddílové želízko "Venda" by měla nastoupit na krátkou a klasickou trať. Držíme palce !!! fšeci..

Jen krátká fsufka, proč běháme Svižníka - kdyby finka  Minna Kauppi dneska ve finale sprintu pomyslela na Svižníka, jistě by měla medaili, bo ešče na sběrce byla třetí a nakonec skončila 6. Mládeži a vo tom to je....mapa žen a mapa mužů

Krátká trať

Běžela se v úterý 4.8. u Darnaway - terén s mnoha vrstevnicovými detaily - kupky, kopečky, prohlubně (pozůstatky po ledovci). Vše je pokryto různými typy lesa (vysoký borovicový les, polootevřený borový les s vřesem, ale i borovicové hustníky či bukové lesy, průběžnost a viditelnost se v terénu dost mění. mapa s tratí zde a totok utěkali ogaři

jak píše Béďa...Vendula Horčičková začala dobře, na mezičasech atakovala první dvacítku, pak ale chybkami ztrácela a v cíli byla 27. se ztrátou necelých sedmi minut na vítěznou Švédku (Vendula: "Těžký závod, obtížný terén, hodně kontrol. Byl to můj první závod tady, připadala jsem si trochu nerozzávoděná. Zpočátku jsem se snažila běžet hodně rychle, ale ono to chtělo zpomalit. Žádnou větší chybu jsem neudělala, ale menších šest, sedm, dohromady možná tři, čtyři minuty. Fyzicky mě to potěšilo, jak to šlo. Klasika by mohla být dobrá.") .

Štafety 5.8.         ženy 6.místo, muži 5.místo   skvělá práce ... gratulace,   mapa all controls zde